pies zimą

Pies zimą

on lut 17, 12 • by • with 1 Comment

Pin It

Home » psie sprawy » Pies zimą

Zima zbliża się wielkimi krokami. Co zrobić by ułatwić swojemu psu przetrwanie tego mroźnego okresu? Wystarczy zadbać o odpowiednią dietę i zabezpieczenie przed zimnem. Jeśli pies mieszka w kojcu (na zewnątrz) koniecznie trzeba zadbać o zmianę jego diety na zimową. Należy znacznie podnieść poziom kaloryczności posiłków i nie martwić się o to, że pies utyje – potrzebuje przecież dodatkowej warstwy tłuszczyku by chronić się przed zimnem, poza tym organizm spala znacznie więcej energii na utrzymanie odpowiedniej temperatury na mrozie. Poza tym nic nie poprawia psu humoru tak jak wielka miska pełna mięsa. Ważne jest też to, żeby podawać ciepłe posiłki. Gdy karmimy pupila suchą karmą warto przed podaniem podlać ja ciepłą wodą. Jeśli nasz pies jest domowym cieplakiem nie ma powodu by zaprzątać sobie głowę zmianą diety na zimową.

źródło: ty.cooldog.com

źródło: ty.cooldog.com

Przykrą przypadłością związaną z zimową aurą są pękające od mrozu łapy. Najskuteczniejszym sposobem będzie zakup specjalnej maści ochronnej (np. FreshLine czy Hipovet), która ochroni poduszki naszego czworonoga przed solą i zbrylającym się śniegiem. Łapki należy smarować przed wyjściem an spacer. Można zabezpieczać je również wazeliną – ma ona jednak tą wadę, ze zdecydowanie bardziej się klei i zanim wyjdziemy na spacer cały przedpokój jest już w lepkich śladach. Jeśli podczas spaceru zauważymy, że pies kuleje warto sprawdzić czy między poduszkami na łapach nie wbijają mu się grudki ostrego śniego, które powodują duży dyskomfort dla zwierzaka.

Wiele psów źle znosi niskie temperatury – głównie dotyczy to psów bez podszerstka oraz tych „niskopodwoziowych”, które z racji gabarytów mają bliższy kontakt ze śniegiem i zmarzniętą ziemią. Rozwiązaniem będzie kubrak. Pamiętajmy, że ubranko dla psa musi być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne, a dopiero potem ładne. Na szczęście dziś jedno nie wyklucza drugiego.  Ubranka dla psów sprawdzają się również świetnie u osobników, które mają tendencje do nawracających infekcji układu moczowego.

pies zimą

pies zimą

Pamiętajmy o tym, że psy to nie niedźwiedzie i zimowy sen to nie ich domena. Również w zimie należy zapewnić psu odpowiednią dawkę ruchu i zabawy. Świetnym rozwiązaniem może być przyuczenie psiaka do sanek. Jeśli w domu jest dziecko jego radość z własnego psa zaprzęgowego będzie ogromna! Trening należy rozpocząć od przyzwyczajenia psa do uprzęży i przebiegów z pustymi sankami. Gdy pies przyzwyczai się do szelek i do tego, że coś się za nim ciągnie możemy przystąpić do właściwego treningu. Należy pamiętać, żeby ciężar dostosować do gabarytów i kondycji psa. Jeśli pies nie może bawić sie w zaprzęgowaca (ze względu na rozmiar bądź kontuzje) trzeba mu zapewnić odpowiednią ilość rozrywki w domu. Idealnym sposobem będzie nauka sztuczek przy pomocy klikera czy zabawa w szukanie ukrytych w domu smakołyków lub zabawek.

One Response to Pies zimą

  1. Krzysiek pisze:

    Jeszcze tak a propos kojcy, warto pomyśleć o ciepłej budzie przynajmniej na czas zimy lub zabudować chociaż jedną ścianę żeby uchronić psa przed wiatrem i zacinającym śniegiem. Tak się składa, że zajmuję się produkcją kojcy, więc chętnie odpowiem na ewentualne pytania pod komentarzem. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll to top